BAŞTANBAŞA MEGA İTALYA 8 Gün / 7 Gece Vizeli

499,00 

Akdeniz’in sımsıcak şehirlerinde sanat, kültür ve romantizmle sarıp sarmalanmış harika bir İtalya turuna hazır mısınız? O halde Ljubljana’daki Bled Gölü, âşıklar şehri Venedik’in sarayları ve köprüleri, Verona’nın harika göl manzarası, Floransa’nın meydanları, Roma’nın Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri ve Napoli’nin sokakları sizi mest edecektir.

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: Cuma- İZMİR – VENEDİK

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde (Cuma Akşamı) saat 22.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6503 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.55’de Venedik’e hareket ve yerel saat ile 02.15’de varışın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile otelimize transfer. Odaların alınması. Geceleme otelinizde.

2. GÜN: Cumartesi – VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (35 Euro). 10.yy’da başlamış olan Cam işçiliği sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz ve hatta satın alabileceğiniz bu turumuz bitiminde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak İtalya’nın ünlü Outlet bölgesinde alışveriş turuna katılabilirler (15 Euro). Tur bitimi otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstraorganize edilecek akşam yemekli Veneto gece turuna katılabilirler (75 Euro). Geceleme otelinizde.

3. GÜN: Pazar – VENEDİK – VERONA – GARDA – SİRMİONE – COMO

Sabah kahvaltı sonrası Como’ya hareket.  Yol üzerinde sırasıyla Verona, Garda, Sirmione turlarımız yapılacaktır. Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır.  Tur sonrası Como’ya hareket ve varışımıza istinaden panoramik şehir tanıtım turu. Birçok ünlü ismin yazlık evlerinin bulunduğu Como gölü gezimiz bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

4. GÜN: Pazartesi – COMO – MİLANO – CENOVA – PORTOFİNO – PİSA – FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket. Yol üzerinde İtalya’nın moda başkenti Milano şehir turu. Turumuzda Duomo, La Scala meydanları görülecek yerler arasıdadır. Daha sonra İtalya’nın en güzel liman kentlerinden biri olan Cenova turu. Turumuz bitiminde şarkı ve şiirlere ilham kaynağı olmuş Portofino turu. Tur bitiminde Pisa’ya hareket. Varışımıza istinaden Pisa şehir turu. Dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü Pisa turumuzda, Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: Salı – FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler (85 Euro). San Gimignano, Lucca ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Lucca Gezisi: Rönesans döneminde kalma surlar, Piazza San Martino, San Martin Katedrali görülecek yerler arasındadır. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

6. GÜN: Çarşamba – FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Roma’ya hareket. Varışa istinaden panoramik Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

7. GÜN: Perşembe – ROMA

 Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ögle yemekliNapoli & Pompei turuna katılabilirler (85 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek akşam yemekli Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu (65 Euro). Geceleme otelinizde.

8. GÜN: Cuma/C.tesi – ROMA – İZMİR

Sabah kahvaltısından odaların boşaltılması ve transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizekstra olarak düzenlenecek Outlet–Nemi Gölü–Castel Gandolfo turuna katılabilirler (15 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın ünlü Outlet bölgesi Castel Romano’da alışveriş için serbest zaman. Transfer saatimizin gelmesiyle Roma Fiomicino havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.05’de (ertesi gün/Cumartesi) İzmir’e hareket. Türkiye yerel saati ile 06.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.