BAŞTANBAŞA MEGA İTALYA 8 Gün / 7 Gece Vizeli

699,00 

Akdeniz’in sımsıcak şehirlerinde sanat, kültür ve romantizmle sarıp sarmalanmış harika bir İtalya turuna hazır mısınız? O halde Ljubljana’daki Bled Gölü, âşıklar şehri Venedik’in sarayları ve köprüleri, Verona’nın harika göl manzarası, Floransa’nın meydanları, Roma’nın Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri ve Napoli’nin sokakları sizi mest edecektir.

Türk Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: ISTANBUL – NAPOLİ – ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Corendon Hy kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Coreondon Hava Yolları seferi ile saat 08.00’da Napoli’ye hareket ve yerel saat ile 09.15’te varışın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile Napoli şehir turu. Panoramik olarak yapılacak Italya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli turu sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek öğle yemekli Pompei turuna katılabilirler (65 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma’ya transfer. Odaların alınması ve dinlebilmeniz için serbest. Geceleme otelinizde.

2. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltının ardından Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer ve odaların alınması. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve eğlenceli Roma şaheserleri ve gecesi turuna katılabilirler (85 Euro). Geceleme otelinizde.

3. GÜN: ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket. Yol üzerinde ekstra olarak organize edilecek Orvieto turu (50 Euro). Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri ve 12.yy mimari şaheseri Duomo’yu geziyoruz. Tur bitiminde Floransa’ya hareket ve akşam saatlerinde varışa istinaden panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (95 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: FLORANSA – CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Cenova’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik olarak yapılacak Cenova şehir turu. Tur bitiminde serbest zaman verilecektir. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Portofino turuna katılabilirler (65 Euro). Şarkılara ilham kaynağı olmuş, ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakacak Portofino kasabası sizleri büyüleyecektir. Tur bitiminde Cenova otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından  kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize ekstra olarak düzenlenecek Cannes & Monaco & Monte Carlo turu (95 Euro). Turumuz Cannes gezisi ile başlıyor, daha sonra Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Cenova otelimize dönüş. Geceleme otelimizde

7. GÜN: CENOVA – VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Öğleden sonar varışımıza istinaden şehir Venedik şehir turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecektir. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (45 Euro). Akşam saatlerinde otelimize transfer ve odaların alınması. Geceleme otelinizde.

8. GÜN: VENEDIK – ISTANBUL

Sabah kahvaltısından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat 13.15’te  Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Türkiye yerel saati ile 16.30’da Istanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.