BAŞTANBAŞA MEGA İTALYA 9 Gün / 8 Gece Vizeli

399,00 

Akdeniz’in sımsıcak şehirlerinde sanat, kültür ve romantizmle sarıp sarmalanmış harika bir İtalya turuna hazır mısınız? O halde Ljubljana’daki Bled Gölü, âşıklar şehri Venedik’in sarayları ve köprüleri, Verona’nın harika göl manzarası, Floransa’nın meydanları, Roma’nın Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri ve Napoli’nin sokakları sizi mest edecektir.

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İZMİR – İSTANBUL – ROMA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 05.30’da bulunma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC115 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’te İstanbul’a hareket, saat 09:00’da varışın ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’te Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.40’ta varışın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile Roma şehir turu için hareket. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek akşam yemekli Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu (65 Euro). Geceleme otelinizde.

2. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ögle yemekli Napoli & Pompei turuna katılabilirler (95 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

3. GÜN: ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra olarak yapılacak Siena turuna katılabilirler (50 Euro). Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Daha sonra Floransa’ya hareket. Varışımıza istinaden Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelinize transfer. Akşam arzu eden ekstra organize edilecek misafirlerimiz akşam yemekli Toscana gecesi turuna katılabilirler (75 Euro). Geceleme otelinizde.

4. GÜN: FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Lucca ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Lucca Gezisi: Rönesans döneminde kalma surlar, Piazza San Martino, San Martin Katedrali görülecek yerler arasındadır. Pisa Gezisi: Pisa Kulesi, Mucizeler Meydanı, katedral ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: FLORANSA – CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Cenova’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile yol üzerinde düzenlenecek olan, şarkılara ilham kaynağı olmuş ekstra Portofino turu (50 Euro). Turumuz bitiminde Italya’nın liman kentlerinden biri olan Cenova’yavarışa istinaden panoramik şehir turu. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.

6. GÜN: CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nice & Cannes & Monaco & Monte Carlo turu (90 Euro). Turumuz Cannes gezisi ile başlıyor, daha sonar Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor.Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecektir. Sonrasında ise Cannes ve Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini
gezdikten sonar akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Cenova otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

7. GÜN: CENOVA – MİLANO

Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimiz ile Milano’ya hareket. Varışa istinaden yapılacak olan şehir turumuz esnasında Duomo ve La Scala görülecek, sonrasında da alışverişlerini için serbest zaman verilecektir. Arzu eden misafirlerimiz ekstra organize edilecek olan Como Gölü turuna katılabilirler (50 Euro). Italya ve İsviçre sınırında bulunan ve Dünya jet sosyetesinin yazlıklarının bulunduğu bu doğa harikası Como Gölü turumuzun ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

8. GÜN: MİLANO – VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası ile Venedik’e hareket.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Verona&Garda&Sirmione turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Venedik’e hareket ve varışa istinaden Venedik şehir turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (35 Euro). 10.yy’da başlamış olan Cam işçiliği sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz ve hatta satın alabileceğiniz bu turumuz bitiminde otelinize transfer Geceleme otelinizde.

9. GÜN: VENEDİK – BOLOGNA – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği saatte Bologna havalimanına transfer. Havalimanına varışa istinaden Pegasus Havayolları’nın PC 424 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.20’de İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 18.05’te İstanbul’a varış sonrası Pegasus Havayolları’nın  PC 122 seferi ile saat 19:55’e İzmir’e hareket, saat 21:05’te İstanbul’a varies ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.