BÜYÜK İSPANYA 8 Gün / 7 Gece Vizeli

459,00 

İspanyol kültürünün iç kıpırdatan sıcaklığını ve dinamizmini tadacağınız, muhteşem lezzetlerle tanışıp Akdeniz’in tüm nimetlerinden yararlanacağınız harika bir tatil, sizi bekliyor.

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İZMİR – İSTANBUL – MADRİD

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 4119 sefer sayılı uçuş ile 06.10’da İstanbul’a hareket. Saat 07.15’te varış ve alınacak aktarma olan Pegasus Havayolları PC 537 sefer sayılı uçuş ile saat 10.15’te Madrid’e hareket. Yerel saat ile 13.45’te varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana,  Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2. GÜN: MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (65 Euro) katılma imkanı. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3. GÜN: MADRİD – SEVİLLA

Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Cordoba turuna katılma imkanı (45 Euro). Görülecek yerler arasında yapımına 8.yy.’da başlanan ve 10.yy.’da bitirilen Endülüs Emevileri dönemine ait, Batı İslam sanatının en güzel örneklerinden biri olan Dünya’nın üçüncü büyük camisi Cordoba Cami (Mezquita), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor bulunmaktadır. Tur sonrası özel otobüsümüzle Sevilla’ya hareket. Otele yerleşme ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

4. GÜN: SEVİLLA – GRANADA

Sabah kahvaltısının ardından Sevilla şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası Granada’ya hareket. Varış ve Granada şehir turu (El Hambra Sarayı giriş ücreti dahil değildir / kişi başı 65 Euro). Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Elhamra Sarayı ziyaret edilecek, tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecek ve Endülüs’ün keyfini çıkaracaksınız. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: GRANADA – VALENCİA

Sabah kahvaltısı odaların boşaltılması Valencia’ya hareket. Varış ve panoramik Valencia şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi ,15. y.y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

6. GÜN: VALENCİA – BARCELONA

Sabah kahvaltısının ardından Barcelona’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğun ardından varış ve şehir turu. Görülecek yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

7. GÜN: BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) katılma imkanı. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

8. GÜN: BARCELONA – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları’nın PC 970 sefer sayılı uçağı ile saat 14.05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’te İstanbul’a varış ve alınacak aktarma olan Pegasus Havayolları PC 4112 sefer sayılı uçuş ile 21.30’da İzmir’e hareket. Saat 22.50’de varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.