BÜYÜK İTALYA 8 Gün / 7 Gece Vizeli

399,00 

Kolezyumların ihtişamı karşılar sizi İtalya’da. Kafanızı kaldırıp baktığınızda tarihle yüz yüze gelirsiniz. İtalya tarihi boyunca büyük savaşçılara, devasa gösterilere ev sahipliği yapmış bu mabetlerin büyüsüne kaptırırsınız kendinizi. Gözünüzü kapatıp tarihte bir yolculuk yaparak o çağların içine dalarsınız. Şehir sokaklarının ayrı bir havası vardır. Başka hiçbir yere benzemeyen bu sokaklarda İtalyan hâkimiyetini hissedersiniz. Restoranlardan gelen eşsiz pizza ve muhteşem makarna kokuları sizi kendilerine çeker. Dondurmalar da damağınızın arzularını tamamlar.

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: Cuma: İZMİR – VENEDİK

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde (Cuma Akşamı) saat 22.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6503 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.55’de Venedik’e hareket ve yerel saat ile 02.15’de varışın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile otelimize transfer. Odaların alınması. Geceleme otelinizde.

2. GÜN: Cumartesi: VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano&Burano turuna katılabilirler (35 Euro). 10.yy’da başlamış olan Cam işçiliği sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz ve hatta satın alabileceğiniz bu turumuz bitiminde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak İtalya’nın ünlü Outlet bölgesinde alışveriş turuna katılabilirler (15 Euro). Tur bitimi otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstraorganize edilecek akşam yemekli Veneto gece turuna katılabilirler (75 Euro). Geceleme otelinizde.

3. GÜN: Pazar: VENEDİK – VERONA

Sabah kahvaltı sonrası Verona’ya hareket. Yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Garda & Sirmione & Italya Alp Köyleri turumuz yapılacaktır (65 Euro). Unesco’nun Avrupa’nın en güzel ilk 10 köyü arasında gösterilen San Martino di Castrozza görülecektir. Şarap, bal ve peynirleri ile ünlü olan bu şirin köy gezimiz sonrasında Doğa harikası Garda gölü ve Sirmione köyü turlarımız yapılacak ve Verona’ya transfer. Varışımıza istinaden Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri gezimiz sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

4. GÜN: Pazartesi: VERONA – FLORANSA

 Sabah kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak organize edilecek olan Lucca & Parma turuna katılabilirler (65 Euro). Lucca turumuzda Rönesans döneminde kalma surlar, Piazza San Martino, San Martin Katedrali görülecek yerler arasındadır. Parma turumuzda ise Etrafındaki kırsal alanların güzelliği, şehrin çok güzel ve değişik mimarisi, Parmesan peyniri ve şarapları ile anılmakta olan şehir görülecektir. Parma turumuzun bitiminde Floransa’ya hareket ve akşam saatlerinde varışa istinaden panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: Salı: FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (85 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

6. GÜN: Çarşamba: FLORANSA – NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye transfer. Yol üzerinde ekstra olarak organize edilecek Orvieto turu (55 Euro). Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri ve 12.yy mimari şaheseri Duomo’yu geziyoruz.  Daha sonra Napoli’ye hareket ve varışa istinaden şehir turu. Turumuzda bu güzel egzotik liman kenti Napoli’yi daha yakında tanıyacağız Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

7. GÜN: Perşembe: NAPOLİ – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman Roma’ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecekögle yemekli Pompei turuna katılabilirler (65 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde alınacak öğle yemeğinin ardından Roma’ya hareket. Akşam saatlerinde varış ve Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Roma otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

8. GÜN: Cuma/C.tesi: ROMA – İZMİR

Sabah kahvaltısından odaların boşaltılması ve transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizekstra olarak düzenlenecek Outlet–Nemi Gölü–Castel Gandolfo turuna katılabilirler (15 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın ünlü Outlet bölgesi Castel Romano’da alışveriş için serbest zaman. Transfer saatimizin gelmesiyle Roma Fiomicino havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.05’de (ertesi gün/Cumartesi) İzmir’e hareket. Türkiye yerel saati ile 06.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.