ELEGANT AVRUPA 3 ÜLKE 8 Gün / 7 Gece Vizeli

799,00 

Hem İsviçre, hem asil Fransız sokaklarını arşınlayacağınız, hem de İtalya’nın harika lezzetlerini tadacağınız bir tura hazır olun. Kolezyumların ihtişamı karşılar sizi İtalya’da. Kafanızı kaldırıp baktığınızda tarihle yüz yüze gelirsiniz. İtalya tarihi boyunca büyük savaşçılara, devasa gösterilere ev sahipliği yapmış bu mabetlerin büyüsüne kaptırırsınız kendinizi. Gözünüzü kapatıp tarihte bir yolculuk yaparak o çağların içine dalarsınız. Şehir sokaklarının ayrı bir havası vardır. Başka hiçbir yere benzemeyen bu sokaklarda İtalyan hâkimiyetini hissedersiniz. Restoranlardan gelen eşsiz pizza ve muhteşem makarna kokuları sizi kendilerine çeker.

Türk Hava Yolları ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İZMİR – İSTANBUL – CENEVRE – LYON

Adnan Menderes Havalımanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 03:00’te buluşma, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nın TK2305 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:00’te İstanbul’a hareket, saat 06:05’te Atatürk Havalimanı’na varış Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.10’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.25’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lyon’a hareket ve panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Fourviere Katedrali ve Eski Lyon, Sant. Jean Katedrali, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

2. GÜN: LYON – AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltısının ardından Aix-en-Provence Bölgesi’ne hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek lavanta bahçeleri ve üzüm bağları ile ünlü olan Avignon turuna katılabilirler (50 Euro). UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Fransa’nın Rhone Nehri kıyısında ki Avignon kenti; Fransa’da bir dönem Papalığın merkezi olarak ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve ünlü St. Benezet Köprüsü ile ilginç bir tarihi doku oluşturmaktadır. Kentte adı geçen yerler gezilerek turu tamamlıyoruz. Öğleden sonra Aux-en-Provence şehrine geçiyoruz. Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biri olan bu minik ve şirin Fransız şehri; yüzlerce çeşmesi, mis kokan lavanta tarlaları, daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla sizlere benzersiz bir gün yaşatacaktır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Aix-en Provence bölgesi otelimizde.

3. GÜN: AIX-EN-PROVENCE – CENOVA

Sabah kahvaltısından sonrası Cenova’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzun ilk durağı Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde kazası Cannes. Daha sonra Nice hareket ve şehir turu. Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı ile sona eriyor. Öğleden sonra Monaco ve ardından yapılacak Monte Carlo turu için hareket ediyoruz. Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Tur sonrası  Cenova’ya transfer ve geceleme otelimizde.

4. GÜN: CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova liman bölgesi, Sampdoria’nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna gezeceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tekne ile Portofino ve Pisa turu (90 Euro). Şarkılara ilham kaynağı olmuş, ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakacak Portofino kasabası sizleri büyüleyecektir. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelinize dönüş. Geceleme otelimizde.

5. GÜN: CENOVA – COMO

Sabah kahvaltısının ardından Como’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Milano turuna katılma imkanı (50 Euro).  Turumuz esnasında Duomo Katedrali, La Galeria (Victoria Manueal) ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket ve panoramik şehir turu. Como, Italya’nın üçüncü büyük gölüne ismini vermiş etrafı yeşilliklerle dolu, yaşanmışlığı ve estetiği sokaklarında hissedeceğiniz bir şehir. Como gölünün muhteşem manzarası eşliğinde başlayan turumuz, yaklaşık 1 saat sürecek. Tur sonrası otelinize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: COMO – ZÜRİH

Sabah kahvaltısının ardından Zürih’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Lugano Gölü ve Lihtenştayn Ülkesi turuna katılabilirler (75 Euro). Lugano gölü turumuzda Dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, İsviçrenin en güneyinde yer alan Lugano ve Lugano gölü  görülecek yerler arasındadır. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Tur sonrası Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, eski gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile Strasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. GÜN: ZÜRİH

Sabah   kahvaltısının   ardından    serbest zaman.   Arzu  eden   misafirlerimiz  ekstra   olarak   düzenlenecek   olan   keşfedilmeyi  bekleyen
Alsace (Alzas) (Mullhouse & Colmar & Strasbourg) turuna katılabilirler (90 Euro).  Tarihi doğasıyla bu muhteşem Ortaçağ görünümündeki bölgede görülecek yerler arasında Place de la Reunion, Saint Etienne Klisesi, dünyanın en önemli otomobil müzelerinden Cite de Automobile, La Petite Venice, L’Ancienne Douane, Maison Pfister, Notre Dame Katedrali, Petite France ve Gutenberg Heykeli bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8. GÜN: ZÜRİH – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Avrupa’nın 3. Büyük gölü olarak bilinen Ren Nehri’nin de bağlandığı Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve ülkelere ait adaların olduğu Konstanz Gölü & St. Gallen & Alp Köyleri turuna katılabilirler (50 Euro). Rehberinizin bildireceği saatte Zürih Havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK 1910 seferi ile saat 18.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.15’te İstanbul’a varışın ardından THY’nın TK2354 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:30’da İzmir’e hareket, saat 02:35’te İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.