İTALYA BELLA 5 ŞEHİR 8 Gün / 6 Gece Vizeli

299,00 

Tarihle aşkın, sanatla doğanın sarmaş dolaş olduğu masalsı ülke İtalya’da büyüleyici bir tatile hazır olun! Eski ile yeniyi bir arada barındıran eşsiz şehir Cenova’dan başlayacak olan gezimiz sanatın ahenkle dans ettiği Floransa ile devam edecektir. Ardından pizzası ve limon likörüyle meşhur Napoli’ye yolumuzu düşüreceğiz. İtalya turlarının son durağıysa Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Roma Forumu ve Kolezyumuyla ünlü aşkın şehri Roma olacaktır.

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN:

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde (Cuma Akşamı) saat 22.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 6503 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.55’de Venedik’e hareket ve yerel saat ile 02.15’de varışın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile Cenova’ya transfer.

2. GÜN: Cumartesi: CENOVA

Sabah saatlerinde varışımıza istinaden lokal bir restoranda alacağımız kahvaltı sonrası Cenova şehir turu. Italya’nın ticari ve turizm anlamında önem taşıyan Cenova şehir turumuzun sonrasında arzu eden miasafirlerimiz ile ekstraPortofino turu (65 Euro). Şarkılara ilham kaynağı olmuş, İtalyan Rivierası’nın incisi Portofino’da rengarenk bakımlı evlere, lüks kafelere, barlara, dünyaca ünlü butiklere ve limanlarda demirleyen lüks yatlara hayran kalacaksınız. Ardından Cenova’ya dönüş ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

3. GÜN: Pazar: CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından  kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek Nice & Cannes & Monaco & Monte Carlo turu (90 Euro). Turumuz Cannes gezisi ile başlıyor, daha sonar Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor. Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı görülecektir. Sonrasında ise Cannes ve Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Cenova otelimize dönüş. Geceleme otelimizde..

4. GÜN: Pazartesi: CENOVA – FLORANSA

 Sabah kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket. Varışımıza istinaden Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: Salı: FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

6. GÜN: Çarşamba: FLORANSA – ORVİETO – NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye transfer. Yol üzerinde Orvieto turu. Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu ve Napolyon’un bile fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri ve 12.yy mimari şaheseri Duomo’yu geziyoruz.  Daha sonra Napoli’ya hareket ve varışa istinaden şehir turu. Turumuzda İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

7. GÜN: Perşembe: NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Amalfi Kıyıları turu (100 Euro). Turumuz esnasında Ravello, Positano, Amalfi ve Sorrento görülecek yerler arasındadır. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri, limon kokulu sokakları ve eşsiz manzarası ile bilinen Positano turumuzun bitiminde, adını deniz kızlarından aldığı söylenen Sorrento bölgesine görülecektir. Duomo katedrali ve şehrin en büyük bazilikası olan Basilica di Sant Antonino görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

8. GÜN: Cuma/C.tesi: NAPOLİ – ROMA – İZMİR

 Sabah kahvaltısından odaların boşaltılması ve Roma’ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei turuna (55 Euro). Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur bitiminde Roma’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramic şehir turu. Turumuz esnasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır.görülecek yerler arasındadır. Transfer saatimizin gelmesiyle Roma Fiomicino havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 6504 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.05’de (ertesi gün/Cumartesi) İzmir’e hareket. Türkiye yerel saati ile 06.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.