KAPADOKYA 3 Gün / 2 Gece Vizesiz

549,00 

Milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar ile aşındırılarak bugünkü halini alan Kapadokya, adeta bir görsel şölen yeridir. Bu bölgede etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri de oldukça dikkat çekici. Bugün kullanılan Kapadokya adı “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına geliyor. Doğa ve tarihin birleştiği Kapadokya bölgesi, coğrafi olayların etkisiyle Peribacalarını oluştururken burada yaşamını sürdüren insanlar zaman içerisinde yer altı şehirlerini ve peribacalarının içlerine evler ve sığınaklar yapmışlardır. Aynı zamanda kilise olarak da kullanılan peribacalarının duvarlarını fresklerle süsleyerek medeniyetlerin izini günümüze kadar taşıyabilmişlerdir. Bu tarihi mekanlarda iz sürmek istiyorsanız Kapadokya sizin için büyüleyici bir fırsat sunuyor.

Sun Express ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İzmir, Konya, Ihlara, Derinkuyu, Ürgüp

Sabah Saat: 06.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SunExpress Hava Yolları kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check in bagaj işlemlerini tamamlayarak, XQ9046 sefer sayılı, 07.10 uçuşu ile Konya’ya uçuyoruz. Havalimanı’nda bizi bekleyen aracımıza yerleşerek, turumuza başlıyoruz. Konya’da; Selimiye Camii, Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Karatay Müzesi, Şems-i Tebrizi Türbesi’ni geziyor, Mevlana Müzesi ve Türbesi ziyaretlerimizi tamamlayarak, Konya turumuzu bitiriyoruz. Güzel ve anlamlı Konya turumuz sonrasında, İç Anadolu’nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı’nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kilise’yi ziyaret ediyor ve melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında, bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü Derinkuyu Yeralti Şehri’ni geziyoruz. Ardından bölge’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN: Uçhisar, Göreme, Zelve, Paşabağ, Devrent, Turasan

Sabah kahvaltısını otelden ayrılıyoruz. Aracımızdaki yerimizi aldıktan sonra, hafızamıza kazınacak onlarca kartpostal tadındaki manzaralara doğru yola çıkıyor, her bölgesi bir peri masalı hikâyesi ile dolu Kapadokya turumuza başlıyoruz. Öncelikle Bölge’nin önemli yerlerinden birisi olan Uçhisar’a gidiyor ve tüm ihtişamıyla Kale’yi görme fırsatı buluyoruz. Otantik el işlerinden hatıra olarak satın aldıktan sonra, Kapadokya‘nın en güzel yerlerinden Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için yol alıyoruz. Kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşan bu açık hava müzesini geziyoruz. Daha sonra, Peri Bacalarının yoğun olduğu bölgeye doğru yol alıyoruz. Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller’de veriyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından bölgenin en hareketli yerleşimi Ürgüp’e dönüyoruz. Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinliyoruz. Bölge’ye has şarap alışverişimizi tamamlayarak, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: Kaymaklı Yeraltı Şehri, Avanos, Hacıbektaş, Kayseri, İzmir

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Kaymaklı’da bulunan ve eski zamanlarda yöre halkının yaşamını sürdürdüğü yer altı şehirlerinden bir tanesi olan Kaymaklı Yer Altı Şehri’ni geziyoruz. Ardından, Avanos’a gidiyoruz. Kızılırmak’ın içinden geçtiği Avanos‘ta; çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından, Onix yapımı hakkında bilgi alıp alışveriş molası verdikten sonra, Hacıbektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli türbesi, Külliyesi ve Balım Sultan Türbesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme ziyaretlerimizi yapıyor ve ayrılıyoruz. Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olarak isimlendirilen Kayseri’ye ulaşıyoruz. Kayseri’de; Şehrin en görkemli yapılarından olan Hunat Hatun Külliyesi‘ni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvayi Milliye binası olarak kullanılan Saat Kulesi’nin görülmesinin, ardından Pastırmacılar Çarşısı‘nda alış veriş için serbest zaman alıyoruz. Keyifli bir gün sonrasında esktra akşam yemeği molası veriyoruz. Ardından, SunExpress hava yolları’na ait XQ9239 sefer sayılı Saat: 22.05’daki uçuş ile İzmir’e ulaşıyoruz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.