KLASİK İSPANYA 6 Gün / 5 Gece Vizeli

749,00 

Akdeniz’in sıcak ülkesi İspanya’da hatıralarınızdan silinmeyecek, eğlenceli bir tatil geçirmeye ne dersiniz? Sıcak kumsalları, insanları ve atmosferi ile bu güzel ülkede kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Akdeniz insanının bize hiç de uzak olmayan misafirperverliği sizleri sarmalayacak. Muhteşem tarihi ve eşsiz mimarisi ile İspanya, görülmeye değer bir ülke. Her şehrinde farklı sanatçıların imzası bulunan ülkede; müzeler, galeriler, tiyatro ve opera binaları ile sanata doyacaksınız. Yazın, sıcak kumsallarından serin sularına atlayabileceğiniz plajlar ise sizlere bambaşka bir tatil alternatifi sunuyor.

Pegasus ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İZMİR – İSTANBUL – MADRID

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04.20’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 4119 sefer sayılı uçuşu ile 06.20’de İstanbul’a hareket. Saat 07.25’te varış ve alınacak aktarma olan Pegasus Havayolları PC 537 sefer sayılı uçuş ile saat 10.15’de Madrid’e hareket. Yerel saat ile 13.45’te Madrid’e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer, odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (50 Euro) katılma imkanı. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3. GÜN: MADRİD – VALENCİA – BARCELONA

Sabah kahvaltısının ardından Valencia’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası varış ve panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. y.y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Barcelona’ya hareket. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

4. GÜN: BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

5. GÜN: BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Andorra Alışveriş & Montserrat turuna (65 Euro) katılma imkânı. Barcelona’nın Kuzeyinde Fransa ve İspanya sınırında Pirene Dağları’nın zirvesinde bulunan küçük prenslik, bölgenin en iyi kayak merkezlerine sahip. Alışveriş meraklılarınca vergi sistemi olmadığı için bir alışveriş cenneti olarak kabul edilen ülkede özellikle elektronik eşya, parfüm ve spor malzemelerini ucuza almak mümkün. Ayrıca gezimizde bir diğer noktamız ise Barcelona Şehri’ni ve Akdeniz’i tepeden gören, Barcelona’nın Sümelası olan Montserrat’a çıkıyoruz. Eskiden sadece keşişlerin tırmanıp münzevi bir hayat yaşadıkları bu zirve şimdilerde bir hac merkezi olarak ziyaret ediliyor ve dağın eteklerinde yaşayan köylüler her gün kendi çiftliklerinden elde ettikleri peynir bal vs. ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyorlar. Buradan şehrin ve Akdeniz’in muhteşem manzarasına bakmaya doyamayacaksınız. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

6. GÜN: BARCELONA – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları’nın PC 970 sefer sayılı uçağı ile saat 14.05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’te İstanbul’a varış ve alınacak aktarma olan Pegasus Havayolları PC 4112 sefer sayılı uçuş ile 21.45’te İzmir’e hareket. Saat 23.05’te varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.