KLASİK İTALYA 8 Gün / 7 Gece Vizeli

699,00 

Kolezyumların ihtişamı karşılar sizi İtalya’da. Kafanızı kaldırıp baktığınızda tarihle yüz yüze gelirsiniz. İtalya tarihi boyunca büyük savaşçılara, devasa gösterilere ev sahipliği yapmış bu mabetlerin büyüsüne kaptırırsınız kendinizi. Gözünüzü kapatıp tarihte bir yolculuk yaparak o çağların içine dalarsınız. Şehir sokaklarının ayrı bir havası vardır. Başka hiçbir yere benzemeyen bu sokaklarda İtalyan hâkimiyetini hissedersiniz. Restoranlardan gelen eşsiz pizza ve muhteşem makarna kokuları sizi kendilerine çeker. Dondurmalar da damağınızın arzularını tamamlar.

Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 06:30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:50’ta Bologna’ya hareket ve yerel saat ile 10:35’te varışımızın alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya transfer. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Ferrari Müzesi turu (50 euro). Tur bitiminde Floransa’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Otele transfer ve geceleme otelinizde.

2. GÜN: FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3. GÜN: FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya transfer. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Orvieto turu (30 Euro). Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurdugu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri gezilecektir. Sonrasında ise Roma’ya transfer. Varışımıza istinaden yapılacak olan Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz için Roma şaheserleri ve Romantik Roma gece turu (25 Euro). Geceleme otelinizde.

4. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei & Amalfi Sahilleri incisi Sorrento Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası egzotik liman kenti Napoli gezisi ve sonrasında ise Amalfi sahillerinin inicisi Sorrento gezilecektir. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

5. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Outlet–Göller Bölgesi (Castel Gandolfo) turuna katılabilirler (50 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın ünlü Outlet bölgesi Castel Romano’da alışveriş için serbest zaman. Tur bitimi  otellerimize dönüş. Geceleme otelinizde.

6. GÜN: ROMA – VENEDİK

Sabah kahvaltı sonra özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona&Garda (65 Euro) turuna katılabilirler. Bu turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Daha sonra kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır.  Akşam saatlerinde otele varış ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

7. GÜN: VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

8. GÜN: VENEDİK – BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK 1326 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.45’te İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 22.15’te  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.