PORTO LİZBON 5 Gün / 4 Gece Vizeli

559,00 

Akdeniz’in en güzel ülkelerinden bir tanesi olan Portekiz, renkli sokakları, ışıltılı caddeleri ve eğlenceli plajları ile sizleri bekliyor. Portekiz’in en güzel şehirleri arasında yer alan Porto ve Lizbon, tarihi yapıları, köprüleri, sıcak insanları, lezzetli yemekleri ile en güzel hatıralarınız arasında kendisine yer edinecek. Porto’nun Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Oporto tarihi kenti, 2.000 yıllık geçmişi ile sizleri yaşlı sokaklarına davet ediyor. Her yeri tarih kokan Oporto’da kendinizi geçmiş çağlarda hissedeceksiniz. Tıpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulu Lizbon ise Avrupa’nın en renkli ve dinamik şehirlerinden bir tanesidir. Lizbon’da zaman kavramınızı yitirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İstanbul Porto

Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09:00’da buluşma. Uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1449 sefer sayılı uçağı ile saat 11:35’de Porto’ya hareket. Saat 14:25’de Porto’ya  varışın ardından Porto Şehir Tanıtım Turu. UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Porto‘da göreceğimiz yerler arasında ; Bento İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı,Tore dos Clerigos Kulesi, Santa Catarina , Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, vardır. Gezi sonrası otelimize transfer  . Konaklama Porto’da  otelimizde.

2. GÜN: Porto

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirler için ekstra Porto’da Doro Nehrinde Tekne Turu ve akabinde, Dünyaca ünlü Porto Şaraplarının üretildiği Şarap Mahseni Turu (45€).  Gezi sonrası otelimize transfer. Konaklama Porto’da  otelimizde.

3. GÜN: Porto Lizbon

Kahvaltı sonrası Lizbon’a hareket. Güzergah üzerinde ekstra Fatima Şehir Turu (30 €). Lizbon’a varışın ardından, Panoramik Lizbon Şehir Tanıtım turu. Bu turumuzda ; Rossio Av,St.Georges Şatosu’nun Bulunduğu Şehrin Tarihi Bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronımus Manastırı, Sao Jorge Kulesi, Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde konaklama yapacağımız otele transfer ve yerleşme . Konaklama Lizbon otelimizde.

4. GÜN: Lizbon

Kahvaltının ardından Arzu eden konuklarımız için ekstra “Sintra, Cobo De Roca Burnu, Cascais ve Estoril Gezisi (60 €)  Tüm gün sürecek olan bu turumuza Sintra ile başlayıp, Unesco tarafından Dünya Mirası listesinde yer alan ve Sintra Kraliyet Ailesi tarafından mesire yeri olarak kullanılmış, meşhur Şehir Sarayını göreceğiz. 1147 yılında Portekiz Kralı tarafından fetih edilene kadar Araplara ait olan saraydan sonra kentin tarihi kısmında gezme ve yemek için serbest zaman. Avrupa’nın en batı ucu olan Roca Burnu’na ( Cabo de Roca ) devam ediyoruz. Guincho Burnu ve Boca do Inferno Kayalığı’nı ziyaret ettikten sonra yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü şık bir banliyö semti olan Cascais’te serbest zaman veriyoruz. Dönüşte Casino’su ile meşhur Estoril’e uğrayarak otelimize dönüyoruz. Akşam ekstra Fado Gecesi ( 65 Eur). Konaklama Lizbon’da Otelimizde.

5. GÜN: Lizbon İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Lizbon’da son serbest saatler. Havalimanına transfer. Uçuş işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1760 sefer sayılı uçağı ile 16:15’de İstanbul’a hareket. 23:05’de İstanbul’a Varış ve hizmetlerimizin sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.