ROMA 4 Gün / 3 Gece Vizeli

299,00 

Antik tarih, savaşlar ve savaşçılar, Vatikan, futbol, dondurma, pizza, mobilet, makarna… Bu muhteşem şeylerin hepsinin bir arada bulunduğu yer neresi olabilir? Tabii ki Roma! Kolezyumların ihtişamı karşılar sizi Roma’da. Kafanızı kaldırıp baktığınızda tarihle yüz yüze gelirsiniz. İtalya tarihi boyunca büyük savaşçılara, devasa gösterilere ev sahipliği yapmış bu mabetlerin büyüsüne kaptırırsınız kendinizi. Gözünüzü kapatıp tarihte bir yolculuk yaparak o çağların içine dalarsınız. Restoranlardan gelen eşsiz pizza ve muhteşem makarna kokuları sizi kendilerine çeker.

Pegasus ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İSTANBUL–ROMA ( YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN )

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde 02.00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları özel uçuşu ile 04.10’da Roma’ya hareket. Yerel saat 06.00’da varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Roma şehir turu. Turumuz esnasında; Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ile rehberinizin belirleyeceği saatte Yılbaşı gala yemeği, Rome by night turu için otelde buluşma (85 Euro).
** 20:00 – 22:00 arasında yılbaşı gala yemeği alınacaktır. (Limitli lokal içecek dahildir.) Sonrasında rome by night turu için otelden hareket. Roma’nın tarihi sokaklarında Phanteon, Piazza Novana gezilecektir. Daha sonra Vittoriano meydanında prosecco ikramı ile geri sayım kutlamaları yapılacak olup, 02:00’da otellerimize geri dönüş. Geceleme otelinizde.

2. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Castel Gondolfo & Nemi ve outlett turuna katılabilirler (55 Euro).İtalya’nın en büyük outlet’lerinden biri olan Castelli Romano’da ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı olan Castel Gandolfo ve Nemi köylerin gezilecektir. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akınına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak bilinmektedir Geceleme otelinizde.

3. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ögle yemekli Napoli & Pompei turuna katılabilirler (90 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

4. GÜN: ROMA –İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur bitimi ile Roma Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın  özel uçuşu ile saat 00.40’taİstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 04.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.