ST PETERSBURG MOSKOVA 6 Gün / 5 Gece Vizesiz

449,00 

Şairler ve yazarların masalsı ülkesi Rusya, karla kaplı meydanları, bohem sokakları ve kafeleri ile sizlere güzel bir tatil vaadediyor. Soğuk havasına rağmen sıcak insanları ve değişik kültürü ile hemen sizi sarmalayan bir ülke Rusya. Karlı sokaklarında, tarih kokan caddelerinde kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Görkemli sarayların puslu gökyüzüne değdiği Moskova’da, büyülü bir mimari ile tanışabilir, karla kaplı Kızıl Meydan’da keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Karadenizin muhteşem doğası ve değişik Rus mimarisinin bir araya geldiği bu büyülü ülkede unutamayacağınız muhteşem bir tatile hazır mısınız? Bu şairane ülke farklı yapısı, güzel insanları ve değişik lezzetleri ile sizleri bekliyor.

Aeroflot ile İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı

Açıklama

1. GÜN: İSTANBUL – ST. PETERSBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 12.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayolları’nın SU 6296 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.40’de St. Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 18.40’da St. Petersburg’a varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Akşam dileyen konuklarımız ile ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli ve şampanya ikramlı Köprü Açılış turu (50 Euro). Turumuz esnasında St. Petersburg’un simgesi olan birbirinden güzel köprülerin açılışı sırasında romantik anlar yaşayacaksınız. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından panoramik St. Petersburg şehir turu. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Sarayı ve Müzesi turuna katılabilirler (50 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur sonrası otel transfer. Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg Restoran’daki Rus Gecesi turuna katılabilirler (80 Euro). Geceleme otelimizde.

3. GÜN: ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayı ve Parkı turuna katılabilirler (55 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali turuna katılabilirler (70 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Beyaz Geceler tekne turuna katılabilirler (45 Euro). Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz için ekstra lokal restoranda akşam yemeği (35 Euro). Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: ST. PETERSBURG – MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayollarının SU 013 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.05’de Moskova’ya hareket. Saat 13.25’de ,Moskova’ya varış ve karşılanma. Özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bolshoy Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek 5 yıldızlı Radisson tekneleri ile Moskova Nehir Turu ve Zafer Parkı turu (45euro). Turumuz esnasında Rusya’nın Başkenti Moskova’yı muhteşem güzellikleri ile nehirden görme fırsatını buluyor ve görsel bir şölene şahitlik ediyoruz.Geceleme otelimizde.

5. GÜN: MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı ziyareti turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Tur bitimi serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin turuna katılabilirler (50 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: MOSKOVA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak düzenlenecek Borodino Panorama Müzesi turuna katılabilirler (35 Euro). Borodino Panorama Müzesi’nde de Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası’nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115mt. uzunluğunda ve 15 mt. yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tur  sonrası özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Aeroflot Havayolları’nın SU 2134 sefer sayılı uçuş ile saat 21.45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 00.30’da varış ve turumuzun sonu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.